Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Bez projektu ani rusz – jakie są realia pracy projektantów instalacji sanitarnych w branży budowlanej? ANKIETA 

Bez projektu ani rusz – jakie są realia pracy projektantów instalacji sanitarnych w branży budowlanej? ANKIETA 

Żadna poważna inwestycja budowlana nie zostanie zrealizowana bez odpowiedniego projektu instalacji HVAC. Jak wygląda sytuacja projektantów w branży? Jakie są kulisy pracy w tym zawodzie? Projektancie, daj się lepiej poznać i weź udział w ogólnopolskim badaniu dla branży sanitarnej. Ankietę organizuje SMAY przy wsparciu Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

To pierwsze tego typu badanie od wielu lat. Ankietę kierujemy bezpośrednio do projektantów instalacji sanitarnych. Chcemy lepiej zrozumieć specyfikę ich codziennej pracy, poznać wyzwania, jakie stawia przed nimi branża budowlana oraz sprawdzić, jakie kompetencje są kluczowe w tym zawodzie. Patronat medialny nad badaniem objęły: miesięcznik „Rynek Instalacyjny”, magazyn „Builder” oraz „Buildvent”.

Pora zacząć dyskusję nad przyszłością branży sanitarnej – ruszyły ogólnopolskie badania dla projektantów

Przepisy budowlane, normy projektowe, setki wzorów, tysiące obliczeń, masa wdrażanych poprawek… W branży opartej na fachowej wiedzy, która korzysta z nowoczesnych technologii i szuka najlepszych rozwiązań, warto pamiętać o człowieku. Każdą branżę tworzą ludzie, a w budownictwie udana współpraca to klucz do szybszej realizacji zamierzonych inwestycji.

Istotną rolę w tym złożonym procesie odgrywa projektant. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy ogólnopolskie badania, które pozwolą nam lepiej poznać wyzwania i trudności, przed którymi stają projektanci w swojej codziennej pracy.

Projektujesz? Daj się lepiej poznać branży budowlanej

Krótka ankieta skierowana bezpośrednio do projektantów pozwoli nam lepiej zrozumieć ich sytuację w środowisku i dokładniej przyjrzeć się tej wymagającej i pełnej wyzwań profesji. Badanie to również ważne źródło wiedzy dla przyszłych projektantów. Dzięki ankiecie mogą się oni dowiedzieć, co jest istotne w branży oraz jakie kwalifikacje i wiedza są konieczne do wykonywania tego zawodu. 

Technologie wykorzystywane podczas projektowania, jakość współpracy z inwestorami, zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i szukanie optymalnych rozwiązań projektowych – te tematy poruszamy w anonimowym badaniu dla projektantów. 

Wyniki zaprezentujemy w raporcie, który na początku 2023 r. zostanie w kluczowych mediach branży budowlanej i HVAC.

Chcesz mieć wpływ na branżę projektową i budowlaną i zainicjować zmiany?

Wypowiedz się i weź udział w ankiecie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera: