Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

Orientarium Zoo Łódź Łódź

Orientarium Zoo Łódź

Łódź

Otwarte w 2022 roku Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy pawilon dla fauny i flory Azji południowo-wschodniej. Kompleks podzielony jest na centrum konferencyjne oraz pawilon hodowlano- wystawienniczy. Mieszka w nim 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.

Produkty wentylacyjne SMAY w najnowocześniejszym ZOO w Europie

Produkty oraz systemy wentylacyjne SMAY zapewniają bezpieczeństwo nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Dostarczyliśmy rozwiązania wentylacyjne do Orientarium Zoo Łódź. W łódzkim ogrodzie powstał innowacyjny obiekt, w którym zwierzęta można oglądać z trzech perspektyw: lądowej, podwodnej oraz z góry; znajdujący się tam podwodny tunel umożliwia podglądanie zwierząt wodnych w ich naturalnym środowisku. Ta największa inwestycja w historii Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi to obecnie najnowocześniejszy taki obiekt w Europie. Wykonawcą Orientarium była firma Mosty Łódź, a autorem projektu jest pracownia ArC2 Fabryka Projektowa.

Pionierskie podejście, innowacyjny projekt, najwyższa jakość wykorzystanych produktów

Zastosowane w projekcie Orientarium rozwiązania sprawiają, że zwierzęta różnych gatunków mogą wspólnie funkcjonować na dużych przestrzeniach w urozmaiconym środowisku. Obiekt ma powierzchnie prawie 10 boisk piłkarskich i jest dostępne dla zwiedzających przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne zwierzęta nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. To możliwe dzięki technologiom wykorzystanym w projekcie, którego jakość i pionierskie podejście potwierdza m.in. nagroda European Property Awards 2022-2023.

Produkty wentylacyjne SMAY w Orientarium ZOO Łódź

W łódzkim Orientarium wykorzystano produkty wentylacyjne najwyższej jakości. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten innowacyjny projekt i zapewnić bezpieczną wentylację w obiekcie, do którego każdego dnia przybywają tłumy miłośników azjatyckiej fauny i flory. W Orientarium ZOO Łódź zamontowano następujące produkty wentylacyjne SMAY:

  • Kratki wentylacyjne: montowane w instalacjach wentylacyjnych jako elementy zakańczające kanały wentylacyjne. Kratki są przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczenia na ścianach, w sufitach lub w podłodze. Można je stosować przy nawiewie i wywiewie powietrza.
  • Przepustnice wentylacyjne: które wraz z kanałami wentylacyjnymi stanowią element instalacji wentylacyjnej odpowiadający za dystrybucję powietrza.
  • Regulatory przepływu i ciśnienia: przeznaczone do regulacji ciśnienia w pomieszczeniach szczelnych oraz przewodach wentylacyjnych, a tym samym utrzymywania zadanej różnicy ciśnień między dwiema strefami.
  • Tłumiki akustyczne: przeznaczone do tłumienia hałasu przenoszonego przez przewody prostokątne instalacji wentylacyjnej.

Zastosowane systemy

Programy doboru SMAY
Strefa Projektanta

Użyte produkty