Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

SMAY – Bezpieczeństwo wentylacyjne jutra. Dzisiaj.

Bezpieczeństwo wentylacyjne jutra. Dzisiaj.

Firma SMAY – od ponad 35 lat dostarczamy innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Tworzymy najlepsze rozwiązania wentylacyjne zapewniające komfort i bezpieczeństwo ludziom.

Jesteśmy nie tyle producentem, co ekspertem rozwiązań wentylacyjnych. A przede wszystkim wiarygodnym i stabilnym partnerem biznesowym.

Stawiamy na ciągły, systematyczny rozwój, polegający na wdrażaniu innowacyjnych produktów, technologii i procesów produkcyjnych. Nieustannie inwestujemy w rozwój pracowników, własnej myśli technologicznej oraz zaplecza produkcyjnego.

Z naszych produktów i usług skorzystało ponad 15 tys. Klientów na całym świecie. Jako spółka od lat rozwijamy się bardzo dynamicznie, zdobywając kolejne rynki nie tylko w kraju, ale również za granicą. Nasze produkty można znaleźć w ponad 34 krajach świata.

Posiadamy nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni 18 500 m2, wraz z laboratorium badawczo-rozwojowym, a centrala firmy mieści się w nowoczesnym 4 kondygnacyjnym budynku biurowym o powierzchni 4 500 m2.

Nasze wyroby są dostępne w całej Europie i wielu krajach świata.

Od wielu lat z powodzeniem działamy na rynkach międzynarodowych.
Nasze produkty są dostępne w wielu krajach Europy, a także Azji, Ameryki Południowej, a nawet Afryki.

Wspieramy firmy kompleksowo, zapewniając im kompletne rozwiązania dla planowanej inwestycji.

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie wentylacji bytowej i pożarowej. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie projektu – począwszy od wsparcia w zaprojektowaniu instalacji i doborze odpowiednich rozwiązań, poprzez dostarczenie urządzeń i kompleksowych systemów, pomoc w uruchomieniu, montażu i odbiorze, na opiece gwarancyjnej i serwisowej skończywszy. Każdy projekt budowlany jest dla nas wyjątkowy, dlatego nasi Klienci mogą skorzystać z porady nie tylko doradcy technicznego, ale również zespołu projektantów i działu prowadzącego analizy CFD indywidualnie na potrzeby inwestycji. Istnieje też możliwość przeprowadzenia prób dymowych na ostatnim etapie inwestycji. Nasz dział realizacji wspiera Klientów swoim doświadczeniem zdobytym przy montażu systemów SMAY w kilkuset obiektach w całej Europie. Współpracując z nami, mają Państwo do dyspozycji cały zespół profesjonalistów, którzy do swojej pracy podchodzą z pełnym zaangażowaniem i pasją.

SMAY to skuteczne systemy wentylacyjne. Wysokiej jakości urządzenia wentylacyjne, akcesoria do instalacji wentylacyjnych.

Kreujemy rzeczywistość i podnosimy standardy w branży wentylacyjnej.

Nie tylko doskonale znamy rynek i jego oczekiwania, ale również kreujemy nowe potrzeby i wyznaczamy standardy na rynku wentylacji. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami w branży, uczelniami i instytucjami naukowymi. Posiadamy własne laboratorium badawcze i współpracujemy z najlepszymi akredytowanymi placówkami badawczymi w Europie. Podejmujemy działania, które mają na celu wypracowanie skuteczniejszych rozwiązań w branży wentylacji oraz poprawę jakości życia ludzi i wykonania budynków w otoczeniu, w którym przebywamy. Nasza firma posiada kilka patentów, realizuje wielkie projekty badawcze, tworzy nowe rozwiązania, które sprawiają, że życie nas wszystkich staje się lepsze.

Zakres działalności firmy SMAY

Działalność naszej firmy opiera się na dwóch głównych filarach:

 • wentylacji bytowej – produkcji urządzeń zapewniających sprawną dystrybucję i regulację powietrza we wszelkich typach obiektów (strefa regulacji i dystrybucji powietrza);
 • wentylacji pożarowej – dostarczaniu urządzeń zapewniających bezpieczeństwo ludzi i mienia na wypadek pożaru, wspierając służby ratunkowo-gaśnicze i ułatwiając przeprowadzenie ewakuacji z budynku w trakcie pożaru (strefa wentylacji pożarowej).

Dostarczamy również urządzenia specjalistyczne wymagane w szczególnych rodzajach pomieszczeń:

 • rozwiązania wentylacyjne dla stref zagrożonych wybuchem – strefa EX;
 • rozwiązania dla pomieszczeń wymagających szczególnej czystości (laboratoria, szpitale, kliniki) – strefa czysta.

Specjalizujemy się w poniższych obszarach:

 • produkcja urządzeń i systemów wentylacji pożarowej
 • produkcja i uruchamianie systemów nadciśnieniowej ochrony przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych na wypadek pożaru (Safety Way)
 • produkcja i uruchamianie systemów oddymiania klatek schodowych – grawitacyjnego i wspomaganego mechanicznie (ZODIC)
 • dostarczanie systemów regulacji i dystrybucji powietrza w budynkach (wentylacji bytowej)
 • zapewnianie regulacji przepływu powietrza w laboratoriach i pomieszczeniach czystych (SMAYLAB®)
 • systemy wentylacji strumieniowej garaży (Safety Car Park)
 • urządzenia zakańczające instalacje wentylacyjne i akcesoria wentylacyjne

Możemy sprostać każdej inwestycji i dostarczyć nietypowe rozwiązania dopasowane do wymogów każdego obiektu.

Pomagamy naszym Klientom nie tylko w momencie zakupu, ale również w trakcie użytkowania naszych systemów. Do wszystkich naszych produktów i usług zapewniamy wsparcie serwisowe i gwarancyjne.

Wyróżniamy się szybką dostawą naszych wyrobów

Dzięki profesjonalnemu zarządzaniu łańcuchem dostaw gwarantujemy dostarczenie zamówionych produktów szybko i zgodnie z przyjętym harmonogramem dostaw.

Posiadamy licencję transportową na własną flotę samochodów dostawczych, a także korzystamy z usług wyłącznie sprawdzonych firm przewozowych i kurierskich, które mają odpowiednie licencje i systemy zarządzania logistyką oraz realizują usługi krajowego i międzynarodowego transportu drogowego.

Fakty o Nas

 • 15. tys. Klientów
 • 18,5 tys. powierzchni produkcyjnej
 • własne centrum badawczo-rozwojowe
 • ok 400 pracowników
 • w pełni automatyczny magazyn blach
 • 4 patenty europejskie
 • ogólnoświatowy zasięg i potwierdzona jakość
 • wyspecjalizowany zespół prowadzący symulacje CFD
Nasi partnerzy: