Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Blog SMAY

stopka-b2b-1200x227-pl

Premiera V wydania magazynu BuildVent

Pora na treści prosto od ekspertów! Najnowszy BuildVent jest już dostępny online. Co znajdziesz w środku? Badania jakości powietrza w szkołach i obiektach publicznych, ESG w firmach budowlanych, dekarbonizacja polskiego budownictwa i wymagania Europejskiego Zielonego Ładu. Pytamy, jak osiągnąć neutralność klimatyczną i rozmawiamy o innowacjach rynkowych.

Więcej
przeglądy wentylacyjne e-book

Nowość! E-book o przeglądach wentylacyjnych w Bazie Wiedzy SMAY

Nowy e-book w Bazie Wiedzy SMAY! Ekspert SMAY, Marcin Polak - Manager Wsparcia Technicznego ds. operacyjnych i licencjonowany zarządca nieruchomości PFRN, odpowiada na pytania dotyczące przeglądów wentylacyjnych. Dołącz do Bazy Wiedzy SMAY i pobierz e-book, który zawiera niezbędne informacje dotyczące przeglądów wentylacyjnych i konserwacji urządzeń wentylacji pożarowej.

Więcej
przepustnice powietrza

Przepustnice powietrza: niezbędny element nowoczesnych systemów wentylacyjnych

W kontekście współczesnych technologii wentylacyjnych, przepustnice firmy SMAY wyróżniają się jako kluczowe komponenty, zapewniające precyzyjną kontrolę przepływu powietrza w różnorodnych instalacjach. Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji i szerokiemu zakresowi zastosowań, przepustnice te stanowią fundament efektywnego systemu HVAC, dostosowanego do specyficznych potrzeb każdego obiektu.

Więcej
Najczęstsze błędy w montażu klap przeciwpożarowych i siłowników

Najczęstsze błędy w montażu klap przeciwpożarowych wyposażonych w siłowniki

Nieprawidłowy montaż klap przeciwpożarowych i siłowników często powoduje usterki, które nie są rozpatrywane przez serwis. Nieumiejętne osadzenie produktów lub montaż w nieprzystosowanym miejscu prowadzą do awarii urządzeń, które nie są wynikiem ich niewłaściwego wykonania, tylko błędów montażowych. Jak przeprowadzić prawidłowy montaż klap przeciwpożarowych? Zobacz, jakich błędów należy unikać.

Więcej
iFlow – powiew świeżego powietrza dla zrównoważonego budownictwa

iFlow – powiew świeżego powietrza dla zrównoważonego budownictwa

Inwestorzy, wykonawcy, producenci… wszyscy głowią się, jak stworzyć budynek, który oprócz wymogów technicznych, prawnych i energetycznych spełni oczekiwania użytkowników i zapewni im komfort. Świeże powietrze w zamkniętych pomieszczeniach istotnie wpływa na samopoczucie. iFlow od SMAY to gwarancja świeżego powietrza i energooszczędności.

Więcej
Praca w zawodzie projektanta HVAC – największe wyzwania w 2024 roku

Praca w zawodzie projektanta HVAC – największe wyzwania w 2024 roku

Raport SMAY „Projektancie, czujesz zawód?” pokazał, że praca w zawodzie projektanta HVAC nie należy do najłatwiejszych. Co stanowi największe wyzwanie w tym trudnym zawodzie? To pytanie zadaliśmy uczestnikom szkoleń EDUakcja SMAY. Jak odpowiadali ankietowani? Przedstawiamy TOP5 największych wyzwań w pracy projektanta HVAC w 2024 roku.

Więcej
żubr zup SMAY

Automatyka i sterowanie — Łoś, Żubr i Ryś, czyli gwarancja bezpieczeństwa z automatyką pożarową SMAY  

Jak pracują Centrale Sterujące Urządzeniami Przeciwpożarowymi CSUP? Dlaczego zasilacz ZUP to złoty Gral automatyki SMAY? Bezpieczeństwo to priorytet każdego budynku. W przypadku pożaru to właśnie automatyka pożarowa pełni pierwszorzędną funkcję - aktywuje środki ochrony przeciwpożarowej w kluczowych momentach rozwoju pożaru.

Więcej
Wykorzystanie energii odnawialnej w zasilaniu systemów wentylacyjnych

Wykorzystanie energii odnawialnej w zasilaniu systemów wentylacyjnych

W jaki sposób zminimalizować zapotrzebowanie na energię elektryczną w systemach wentylacji? Jak zmniejszyć koszty instalacji i zużycie materiałów? Takie pytania od lat spędzają sen z powiek setek specjalistów w dziedzinie wentylacji na całym świecie. W dobie ograniczania zużycia energii i dążenia do budownictwa zeroemisyjnego sposób na sprawne zarządzanie przepływem powietrza jest wyzwaniem, przed którym stoi cała branża.

Więcej
Safe evacuation with a pressure differential system – Simulation of Safety Way from SMAY at work

Bezpieczna ewakuacja z systemem różnicowania ciśnień – Symulacja działania Safety Way od SMAY

Jak system różnicowania ciśnienia Safety Way od SMAY zapewnia bezpieczną ewakuacje na wypadek pożaru? Jak działa system, który można znaleźć w najwyższych budynkach w Polsce i w Unii Europejskiej? Przygotowaliśmy symulacje działania systemu różnicowania ciśnienia Safety Way. Zobacz na własne oczy innowacyjne rozwiązanie od SMAY z zakresu bezpiecznej wentylacji.

Więcej
Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.