Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Blog SMAY

stopka-b2b-1200x227-pl
Wykorzystanie energii odnawialnej w zasilaniu systemów wentylacyjnych

Wykorzystanie energii odnawialnej w zasilaniu systemów wentylacyjnych

W jaki sposób zminimalizować zapotrzebowanie na energię elektryczną w systemach wentylacji? Jak zmniejszyć koszty instalacji i zużycie materiałów? Takie pytania od lat spędzają sen z powiek setek specjalistów w dziedzinie wentylacji na całym świecie. W dobie ograniczania zużycia energii i dążenia do budownictwa zeroemisyjnego sposób na sprawne zarządzanie przepływem powietrza jest wyzwaniem, przed którym stoi cała branża.

Więcej
Safe evacuation with a pressure differential system – Simulation of Safety Way from SMAY at work

Bezpieczna ewakuacja z systemem różnicowania ciśnień – Symulacja działania Safety Way od SMAY

Jak system różnicowania ciśnienia Safety Way od SMAY zapewnia bezpieczną ewakuacje na wypadek pożaru? Jak działa system, który można znaleźć w najwyższych budynkach w Polsce i w Unii Europejskiej? Przygotowaliśmy symulacje działania systemu różnicowania ciśnienia Safety Way. Zobacz na własne oczy innowacyjne rozwiązanie od SMAY z zakresu bezpiecznej wentylacji.

Więcej
Przetwornica częstotliwości – jak zapewnia uzyskanie parametrów projektowych i oszczędności podczas eksploatacji?

Przetwornica częstotliwości – jak zapewnia uzyskanie parametrów projektowych i oszczędności podczas eksploatacji?

Przetwornica częstotliwości reguluje prędkość obrotową wentylatora, poprzez dostosowanie jej wartości do aktualnego zapotrzebowania na przepływ powietrza. Rozwiązanie to czyni system dynamicznym i sprzyja oszczędnościom energii elektrycznej. Jak przetwornica częstotliwości zapewnia uzyskanie parametrów projektowych?

Więcej

Wakacyjna premiera nowego wydania magazynu BuildVent

Już jest! Po wielu miesiącach wytężonej pracy w końcu możemy pochwalić się najnowszych wydaniem magazynu BuildVent. W tym numerze sporo uwagi poświęcamy projektantom instalacji sanitarnych i rozmawiamy z ekspertami o realiach tego zawodu w branży budowlanej. Co jeszcze skrywa najnowszy BuildVent? 

Więcej