Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Blog SMAY

Varso Place – bezpieczne oblicze najwyższego wieżowca w Europie

Czy w zapierającej dech w piersiach budowli można połączyć ekskluzywność, przydatność, jakość i bezpieczeństwo? Owszem – można, a nawet trzeba połączyć wszystkie te składniki, aby powstał budynek w pełni funkcjonalny, spełniający wymagania inwestora i użytkownika końcowego. Trzeba połączyć wszystkie te składniki, aby zadbać o klimat: wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Więcej
powietrze-w-szpitalu

Powietrze w szpitalu. Oczyszczanie powietrza oraz gradacja ciśnień w pomieszczeniach szpitalnych

Od pomieszczeń szpitalnych wymaga się m.in. utrzymania odpowiedniej czystości powietrza. Takie pomieszczenia są klasyfikowane według dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń. By zapewnić odpowiednią klasę czystości, stosuje się filtry w centralach wentylacyjnych, kanałach lub samych nawiewnikach oraz gradację ciśnień względem przyległych pomieszczeń.

Więcej
nowy nsdz

Nowa odsłona nawiewnika NSDZ

Nawiewniki wirowe NSDZ w systemach wentylacji tworzą wirowy strumień powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Odświeżony nawiewnik NSDZ ma innowacyjny system blokady i ręcznej regulacji kąta, pod którym są ustawione kierownice. Dodatkowo odświeżona konstrukcja pozwoliła zmniejszyć masę nawiewników nawet o 30% (w zależności od rozmiaru), co ułatwia instalację w obiekcie.

Więcej
Krajowe oceny techniczne Smay

Krajowe oceny techniczne już obowiązują!

Pierwsze KOT-y za płoty! Nie przegap zmian w przepisach. Co warto wiedzieć o krajowych ocenach technicznych? Przepisy wprowadzające krajowe oceny techniczne weszły w życie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując produkty wentylacyjne?

Więcej

Parę słów o programie doborowym nawiewników

Ludzie mają coraz mniej czasu na realizację swoich zadań – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Deweloperzy budują szybciej niż kiedyś, a projektanci mają coraz mniej czasu na stworzenie projektu. Aby wykonać taką samą pracę prędzej, ale przy utrzymaniu jakości, konieczne są odpowiednio przygotowane materiały do pracy. W naszej branży są to nie tylko karty katalogowe produktów do zastosowania w projekcie lub obiekcie, ale także programy doborowe.

Więcej