Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Blog SMAY

stopka-b2b-1200x227-pl
Case study: oddymianie grawitacyjne klatki schodowej z nawiewem mechanicznym Podtytuł: Zalety stosowania systemu ZODIC-M ze zmiennym nawiewem mechanicznym

Case study: Oddymianie grawitacyjne klatki schodowej z nawiewem mechanicznym z systemem ZODIC-M

Jak dobrać odpowiedni system oddymiania klatki schodowej? To zależy! W tym artykule na konkretnym przykładzie i zgodnie z obowiązującymi przepisami dobieramy najkorzystniejsze rozwiązanie wentylacyjne. Trudny przypadek – łatwe rozwiązanie! To wszystko dzięki zastosowaniu systemu ZODIC-M, który jest wyposażony w ścienny zespół napowietrzający ZNZ.

Więcej
e-book regulatory vav i cav

Nowy e-book dla projektantów instalacji sanitarnych w Bazie Wiedzy SMAY

Najnowszy e-book przygotowany przez Szymona Płonczyńskiego, Eksperta ds. Systemów CAV i VAV jest już dostępny w Bazie Wiedzy SMAY. Projektant odpowiada na 10 pytań dotyczących m.in. zastosowania, rodzaju montażu i zasad łączenia regulatorów w projektach instalacji wentylacyjnych. Projektujesz? Pobierz darmowego e-booka poświęconego regulatorom CAV i VAV.

Więcej
Regulatory VAV w projektach instalacji wentylacyjnych

Regulatory VAV w projektach instalacji wentylacyjnych

Czy regulatory VAV można łączyć z przepustnicami? Jakie są różnice między regulatorem VAV a regulatorem różnicy ciśnienia? O specyfice działania regulatorów VAV i ich zastosowaniu w projektach pisze Szymon Płonczyński, Ekspert ds. Systemów CAV i VAV w SMAY.

Więcej
Regulacja strumieni powietrza w instalacji wentylacyjnej

Regulacja strumieni powietrza w instalacji wentylacyjnej

Kiedy stosować regulatory stałego przepływu CAV? Jak odpowiednio wyregulować strumienie powietrza w instalacji wentylacyjnej? Niejeden projektant instalacji sanitarnych zastanawia się nad najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Do regulacji strumieni powietrza można podejść na kilka sposobów, poniżej wymieniamy te najskuteczniejsze.

Więcej
zerowy-slad-budynkow

Zerowy ślad węglowy budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) opracowało raport Zerowy ślad węglowy budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Publikację przygotowała pierwsza green building council w Europie Środkowo-Wschodniej. Raport wskazuje polskim budynkom i sektorowi budowlanemu drogę do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Więcej
buildvent-wywiad

Pracodawcy z branży budowlanej wciąż poszukują nowych pracowników

Branża budowlana, podobnie jak inne sektory, była narażona na negatywne skutki pandemii koronawirusa. Zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy wykazali się jednak dużą odpornością. W ostatnim roku nie obserwowaliśmy masowego wstrzymywania inwestycji; wręcz przeciwnie, firmy dewelopersko-inwestorskie budowały na potęgę. Mówimy tu o obszarze zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Czy mimo pandemii branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit?

Więcej