Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Blog SMAY

Regulacja strumieni powietrza w instalacji wentylacyjnej

Kiedy stosować regulatory stałego przepływu CAV? Jak odpowiednio wyregulować strumienie powietrza w instalacji wentylacyjnej? Niejeden projektant instalacji sanitarnych zastanawia się nad najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Do regulacji strumieni powietrza można podejść na kilka sposobów, poniżej wymieniamy te najskuteczniejsze.

Więcej
zerowy-slad-budynkow

Zerowy ślad węglowy budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) opracowało raport Zerowy ślad węglowy budynków. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Publikację przygotowała pierwsza green building council w Europie Środkowo-Wschodniej. Raport wskazuje polskim budynkom i sektorowi budowlanemu drogę do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Więcej
buildvent-wywiad

Pracodawcy z branży budowlanej wciąż poszukują nowych pracowników

Branża budowlana, podobnie jak inne sektory, była narażona na negatywne skutki pandemii koronawirusa. Zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy wykazali się jednak dużą odpornością. W ostatnim roku nie obserwowaliśmy masowego wstrzymywania inwestycji; wręcz przeciwnie, firmy dewelopersko-inwestorskie budowały na potęgę. Mówimy tu o obszarze zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Czy mimo pandemii branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit?

Więcej
akustyka-instalacji-wentylacyjnej

Kilka słów o akustyce instalacji wentylacyjnej

Akustyka wiąże się z dźwiękiem, czyli drganiami materii o częstotliwości zawierającej się w zakresie słyszenia, który dla człowieka zawiera się w przedziale 20 20 000 Hz. Ludzie różnie słyszą. To, jak słyszymy, ulega zmianie także z wiekiem.

Więcej

Varso Place – bezpieczne oblicze najwyższego wieżowca w Europie

Czy w zapierającej dech w piersiach budowli można połączyć ekskluzywność, przydatność, jakość i bezpieczeństwo? Owszem – można, a nawet trzeba połączyć wszystkie te składniki, aby powstał budynek w pełni funkcjonalny, spełniający wymagania inwestora i użytkownika końcowego. Trzeba połączyć wszystkie te składniki, aby zadbać o klimat: wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Więcej

Powietrze w szpitalu. Oczyszczanie powietrza oraz gradacja ciśnień w pomieszczeniach szpitalnych

Od pomieszczeń szpitalnych wymaga się m.in. utrzymania odpowiedniej czystości powietrza. Takie pomieszczenia są klasyfikowane według dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń. By zapewnić odpowiednią klasę czystości, stosuje się filtry w centralach wentylacyjnych, kanałach lub samych nawiewnikach oraz gradację ciśnień względem przyległych pomieszczeń.

Więcej