Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Biblioteka Projektanta Wentylacji

iFlow – przewodnik systemu indywidualnej wentylacji

System do optymalizacji pracy układu wentylacyjnego w budynku z wykorzystaniem regulatorów przepływu objętościowego VAV.

System iFlow powstał z myślą o obiektach, których struktura i architektura wewnętrzna nie tworzy otwartych przestrzeni, a grupę zamkniętych pomieszczeń, w których ze względu na zmienność ich wykorzystania wymaga się dostosowania ilości dostarczanego powietrza zgodnie z zapotrzebowaniem. Obiektami tymi mogą być szpitale, urzędy, budynki użyteczności publicznej, szkoły, przedszkola, biurowce przy halach magazynowo-produkcyjnych, apartamenty lub kondygnacje w biurowcach do indywidualnej aranżacji.

Pobierz przewodnikZobacz system

Przewodnik Wentylacji Strumieniowej Garaży

Poradnik SMAY, który w przystępnej formie omawia szereg aspektów technicznych związanych z projektowaniem oraz oceną skuteczności instalacji strumieniowej wentylacyjnej obiektów garażowych. W Przewodniku opisane zostały również podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem mechanicznej wentylacji kanałowej projektowanej w oparciu o brytyjską normę BS 7346-7 oraz normę niemiecką VDI 2053 oraz metodyka prowadzenia prób odbiorowych zgodnie z australijską normą AS 4391, a także okresowych przeglądów instalacji wentylacji strumieniowej i kanałowej.

Pobierz przewodnikZobacz system

Nowy przewodnik systemu SMAYLAB® – projektuj efektywną wentylację w laboratoriach, szpitalach i placówkach medycznych – pobierz ebook

Przewodnik SMAYLAB® zawiera praktyczne wskazówki i wytyczne, jak projektować system wentylacji w laboratoriach, szpitalach i placówkach medycznych, w których wymagane jest utrzymanie odpowiedniej gradacji ciśnienia (nadciśnienia lub podciśnienia). Zawiera wskazówki jak projektować instalacje wykorzystujące urządzenia regulujące przepływ powietrza, takie jak: RVP-R, RVP-P, KVR i VRRK. Przewodnik zawiera informacje dotyczące podstaw prawnych w zakresie projektowania instalacji laboratoryjnych i praktyczne wskazówki dla projektanta.

Pobierz przewodnikZobacz system