Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Pierwsza edycja programu studenckiego SMAY AbsolVENT już za nami

Z myślą o młodych ludziach, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w branży HVAC w marcu 2022 roku powstał program szkoleń pod nazwą AbsolVENT. Program kierowaliśmy do studentów ostatniego roku pierwszego i drugiego stopnia z kierunków: inżynieria środowiska, inżynieria i ochrona środowiska, inżynieria czystego powietrza oraz kierunków pokrewnych. W ramach szkoleń podzieliliśmy się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie wentylacji bytowej i pożarowej. 

8 czerwca zakończyliśmy pierwszą edycję programu AbsolVENT. W ramach organizowanych przez nas spotkań odwiedziliśmy 5 uczelni: Politechnikę Krakowską, Politechnikę Śląską, Politechnikę Lubelską, Politechnikę Rzeszowską oraz Szkołę Główną Służby Pożarniczej, którym bardzo dziękujemy za zaproszenia. Przeszkoliliśmy i rozdaliśmy certyfikaty 146 uczestnikom, rozdaliśmy 13 nagród w konkursach.  

Podczas szkoleń w ramach części związanej z wentylacją bytową, Joanna Halibart, Zastępca Kierownika Działu Badań i Analiz CFD w SMAY wyjaśniła uczestnikom różnice pomiędzy wentylacją grawitacyjną a mechaniczną. Opowiedzieliśmy o elementach w instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, przedstawiliśmy rozdział powietrza w pomieszczeniu wraz z programami doborowymi. W części poświęconej wentylacji pożarowej dr inż. Izabela Tekielak-Skałka, Kierownik Działu Badań i Analiz CFD w SMAY, przybliżyła uczestnikom zagadnienie wentylacji pożarowej klatek schodowych, porównując system oddymiania i różnicowania ciśnienia. Porównaliśmy również rozwiązania wentylacji strumieniowej i kanałowej w garażach podziemnych oraz omówiliśmy stosowanie analiz CFD w wentylacji pożarowej. Każde ze szkoleń zakończyliśmy quizem sprawdzającym wiedzę nabytą przez uczestników oraz rozdaniem nagród. 

To było wspaniałe doświadczenie dla nas i  – mamy nadzieję – dla wszystkich uczestników. Obiecujemy, że takich programów będzie więcej.  

Zobacz więcej