Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Jak przygotować dokumentacje projektową w BIM?

BIM (ang. Building Information Modeling) upraszcza proces projektowy dając możliwość testowania w świecie wirtualnym rozmaitych wariantów i schematów. Wszystkie udostępnione przez nas biblioteki opierają się na wspólnym standardzie umożliwiającym przygotowanie zestawień elementów przy wykorzystaniu Parametrów Współdzielonych.

Dokumentacja BIM a spójność parametrów

Plik tekstowy zawierający Parametry Współdzielone jest wspólnym załącznikiem do rodzin i będzie aktualizowany regularnie wraz z tworzeniem i dodawaniem rodzin na naszą stronę internetową. Załącznik ten pozwoli wypracować szablon projektu na podstawie ustandaryzowanych parametrów. Dzięki spójności parametrów projektant będzie mógł również przygotować uniwersalne etykiety z opisami wybranych właściwości produktów.

Każda biblioteka elementów ma również predefiniowane zestawienia, gotowe do użycia przez projektanta i wykonawcę. Przygotowane przez nas biblioteki można w łatwy sposób kopiować pomiędzy projektami lub dodać do szablonu projektu.

Międzynarodowe standardy, czyli dlaczego dokumentacja BIM jest nam potrzebna

Przy eksporcie projektów zawierających nasze rodziny producenckie do formatu IFC wszystkie elementy sklasyfikowane będą według systemu OmniClass, który stanowi standard klasyfikacji produktów i usług w budownictwie. System ten został opracowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) i Międzynarodowe Stowarzyszenie Informacji Budowlanych (ICIS). Prawidłowa klasyfikacja produktów pozwala na utrzymanie i wymianę danych między różnymi programami wykorzystującymi technologię BIM. Format IFC ułatwia komunikację między zespołami projektowymi posługującymi się różnym oprogramowaniem. Dokumentacja projektowa BIM daje pogląd na wszystkie elementy składowe o inwestycji. Dokumentacja BIM pozwala na odwzorowanie wszystkich informacji o projektowanym obiekcie, które mogą być wykorzystane w dowolnym momencie prac nad inwestycją.

Wspieramy projektantów i udostępniamy nowoczesne narzędzia pracy 

Jesteśmy tu dla Państwa. Oddajemy Państwu do dyspozycji biblioteki w technologii BIM do wykorzystania w przyszłych projektach. Bazując na naszym doświadczeniu i kompetencjach, służymy pomocą w kwestiach zarówno merytorycznych, jak i technicznych związanych z użytkowaniem bibliotek. Na naszej stronie internetowej (www.smay.eu) w zakładce Wsparcie dodatkowo znajdą Państwo przewodniki. Dotyczą one różnych zagadnień wentylacyjnych, a przygotowali je eksperci SMAY w danej dziedzinie. Materiały te będą pomocne zarówno dla projektantów instalacji sanitarnych, jak i architektów.

Do Państwa dyspozycji dostępne są następujące pozycje:

  • System indywidualnej wentylacji w pomieszczeniach iFLOW,
  • System oddymiania klatek schodowych ZODIC,
  • System wentylacji laboratoriów SMAYLAB®,
  • Przewodnik wentylacji strumieniowej garaży SAFETY CAR PARK,
  • Oddymianie hal przemysłowych i magazynowych oraz aeracji obiektów przemysłowych,
  • przewodnik Systemy różnicowania ciśnień w budynkach wielokondygnacyjnych SAFETY WAY.

Kolejnym elementem pomocnym każdemu projektantowi i architektowi są nasze programy doboru dostępnych w zakładce Wsparcie. Mogą Państwo skorzystać z takich programów, jak:

Dokumentacja BIM - 4 - sprawdź
Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby pomyślnie zrealizować Państwa projekt BIM! Napisz do nas i uzyskaj szczegółowych informacji.
Dokumentacja BIM - 2

Dokumentacja BIM

Dokumentacja BIM - 3 - sprawdź

Dokumentacja projektowa BIM okiem ekspertów

Przygotowujemy gotowe rozwiązania techniczne, udzielamy wsparcia technicznego przy złożonych projektach, ale chcąc jeszcze bardziej podnieść standardy, jesteśmy także gotowi nawiązać współpracę w projektach w standardzie BIM (z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych, Revit Server lub modeli lokalnych). Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Projektowym wszystkie osoby zainteresowane pomocą w zakresie modelowania opartego na BIM lub przygotowaniem cyfrowego modelu instalacji.