Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Nowa odsłona nawiewnika NSDZ

Nawiewnik wirowy o zmiennej geometrii nawiewu z możliwością zabudowy i regulacji nawiewu od frontu.

Nawiewniki wirowe NSDZ w systemach wentylacji tworzą wirowy strumień powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Nawiewnik, prezentowany poniżej, to nowa odsłona NSDZ z możliwością regulacji nawiewnika od frontu. Odświeżony nawiewnik NSDZ ma innowacyjny system blokady i ręcznej regulacji kąta, pod którym są ustawione kierownice. System ten podlega ochronie patentowej (nr zgłoszenia P.440576).

Autor
systemów bezpieczeństwa
Michał Golonka

Menadżer Produktu
Dział Rozwoju Produktów – SMAY

Nowy nawiewnik wirowy NSDZ

to unikalna konstrukcja, która posiada cztery najważniejsze zalety:

OPATENTOWANY SPOSÓB REGULACJI

Unikalny, niezwykle wygodny sposób ręcznego blokowania kierownic, który daje duże możliwości regulacji i zachowania odpowiedniego nawiewu.

DOSKONAŁE PARAMETRY

Wysokie parametry nawiewu dzięki aerodynamicznej budowie kielicha i konstrukcji mechanizmu wewnętrznego z owiewką.

PEŁNY DOSTĘP

Możliwość zaprojektowania zabudowy nawiewnika i utrzymania regulacji nawiewu od frontu urządzenia.

LEKKA KONSTRUKCJA

Znacznie lżejsza konstrukcja, oznaczająca łatwiejszy i szybszy montaż oraz niższe koszty transportu.

Powyższa animacja prezentuje regulację kierunku nawiewu z dostępem od frontu nawiewnika.

Więcej korzyści:

• Nawiewnik nadaje się szczególnie do pomieszczeń o wysokości od 3 m do 12 m.
• Urządzenie może być stosowane tam, gdzie przebywają ludzie i gdzie istotnym parametrem jest dokładne ustawienie prędkości końcowej nawiewanego powietrza.
• Kierunek nawiewu powietrza można ustawić za pomocą siłownika elektrycznego lub zmodernizowanego mechanizmu ręcznego, umożliwiającego regulację z dostępem jedynie od frontu nawiewnika.
• Zintegrowany mechanizm blokady z frontową maskownicą pozwala łatwo i w każdym momencie zmienić położenie kąta kierownic – niezależnie od sposobu montażu nawiewnika.

Zintegrowany mechanizm blokady z frontową maskownicą oznacza łatwą i zawsze dostępną możliwość zmiany kąta kierownic, niezależnie od sposobu montażu nawiewnika. By zwolnić blokadę mechanizmu, naciskamy środkowy element. Trzymając przycisk blokady, obracamy dowolną z sześciu zintegrowanych kierownic do wymaganej pozycji z zakresu 0–90°. Spowoduje to obrót całego zespołu sześciu kierownic. Po ustawieniu należy zwolnić przycisk blokady – dzięki temu unieruchomimy kierownice.

Nawiewnik wirowy z ruchomymi kierownicami NSDZ

Nawiewniki NSDZ są przeznaczone do zastosowań w instalacjach wentylacyjnych nisko- średniociśnieniowych. Pozwalają na uzyskanie nawiewu wirowego. Są szczególnie zalecane do pomieszczeń o wysokości od 3 do 12 metrów, gdzie grzanie i chłodzenie jest realizowane instalacją wentylacyjną lub gdzie istotnym parametrem jest dokładne ustawienie prędkości końcowej powietrza nawiewanego do strefy przebywania ludzi.

Zobacz więcej