Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Projektancie, czujesz zawód? Raport SMAY z badań branży sanitarnej

raport o realiach pracy projektanta hvac

Zakończyliśmy ogólnopolskie badania dla branży sanitarnej. W ankiecie skierowanej do projektantów instalacji wentylacyjnych pytaliśmy o aspekty związane z codzienną pracą w tym zawodzie. Wyniki przedstawiamy w formie obszernego raportu, który wraz z podsumowaniem i analizą udostępniamy do pobrania za darmo.

Dowiedz się więcej o realiach pracy projektantów HVAC w Polsce

Na początku listopada 2022 r. ruszyły badania skierowane do projektantów instalacji sanitarnych. Przez kilka miesięcy zbieraliśmy odpowiedzi, prowadziliśmy konsultacje z ekspertami i rozmawialiśmy z przedstawicielami branży projektowej. Teraz prezentujemy rezultat naszej pracy. Oddajemy w Państwa ręce raport, w którym publikujemy wnioski i spostrzeżenia na temat realiów pracy w zawodzie projektanta HVAC w Polsce.

Jesteś projektantem? Zobacz wyniki badań organizowanych przez SMAY

Projektowanie instalacji sanitarnych to odpowiedzialna i pełna wyzwań praca, która oprócz zdobycia kierunkowego wykształcenia wymaga konkretnych umiejętności miękkich. Jakie są realia pracy w tym zawodzie? Co stanowi największe wyzwanie dla projektantów instalacji sanitarnych? Jak układa się współpraca między projektantami a innymi uczestnikami procesów budowlanych? To tylko niektóre z wielu aspektów, które poruszyliśmy w raporcie podsumowującym badania branży sanitarnej.

„Jako liderka w biznesie uważam, że niezależnie od branży, w której działamy, priorytetem zawsze powinien być człowiek. Poznanie wyzwań, problemów i oczekiwań związanych z daną dziedziną, taką jak projektowanie, jest kluczem do lepszego zrozumienia i określenia planowanych działań, których celem jest poprawa współpracy z projektantami wentylacji. Zależy nam na dobrej, partnerskiej współpracy z projektantami wentylacji. By ją zacieśnić, chcemy lepiej zrozumieć projektantów i zaplanować odpowiednie działania. To dlatego poznanie wyzwań, problemów i oczekiwań związanych z tą dziedziną jest dla nas kluczowe. Sercem SMAY są ludzie – to oni tworzą wartość dodaną i to dzięki nim możemy osiągać wielkie rzeczy. Dlatego też nasze inicjatywy dotyczące współpracy z projektantami opierają się na empatii i zrozumieniu wyzwań, przed jakimi stają oni na co dzień. Zamierzamy zdecydowanie działać na rzecz poprawy efektywności i jakości naszej współpracy. Wierzymy, że taka postawa prowadzi do jeszcze lepszych wyników i wyjątkowej relacji biznesowej, która przetrwa próbę czasu” – mówi Marzena Maj, Wiceprezeska SMAY.

Raport z ogólnopolskich badań branży sanitarnej

Z przeprowadzonego przez SMAY badania wynika, że projektanci instalacji sanitarnych są zgodni w wielu kwestiach dotyczących pracy w tym zawodzie. Współpraca z architektami i inwestorami, poziom zarobków czy niezbędne kwalifikacje miękkie – to obszary, w których większość ankietowanych mówi jednym głosem. W raporcie oprócz podsumowań i dogłębnej analizy odpowiedzi projektantów znalazły się komentarze ekspertów z branży sanitarnej. Chcesz lepiej poznać realia związane z projektowaniem? Pobierz darmowy raport SMAY.

„Projektanci stanowią istotny element całego procesu budowlanego, a ich wkład w planowane inwestycje przekłada się na aspekty, które będą ważne później, związane m.in. z bezpieczeństwem, energooszczędnością czy kosztami eksploatacyjnymi obiektu. Pracując w SMAY, niemal codziennie spotykam się z projektantami, aby wspólnie dobierać najlepsze rozwiązania wentylacyjne do danej inwestycji. Cieszę się, że stworzyliśmy raport, który może być wstępem do kolejnych działań na rzecz wzmocnienia pozycji tego zawodu w branży budowlanej” – mówi Wojciech Łochnicki, Business Development Manager w SMAY.

Pobierz raport
Chcesz kupić nasze produkty?

Przejdź na listę dystrybutorów i znajdź dostawcę w swoim województwie.

Zainteresowały
Cię nasze rozwiązania?

Porozmawiajmy
osobiście.