Bezpieczeństwo na pięć, czyli iSWAY w ogniu realizacji

Jesteśmy ekspertem w tworzeniu bezpiecznych dróg ewakuacyjnych. Nasze rozwiązania pasują idealnie nie tylko do nowych, wielokondygnacyjnych inwestycji, ale także do budynków, które przechodzą renowację i dostosowują swoje instalacje do rosnących wymogów bezpieczeństwa. Łącząc wieloletnie doświadczenie z oczekiwaniami inwestorów, nie tylko dostarczamy wysokiej jakości instalacje, ale także służymy pomocą w najbardziej skomplikowanych projektach budowlanych. Nasze systemy są efektem prac, które już na stałe wpisały się w najbardziej innowacyjne rozwiązania wentylacyjne. Realizacje iSWAY są tego dowodem.
Poniżej prezentujemy krótko pięć ostatnich realizacji naszej firmy z zastosowaniem systemu Safety Way.
Realizacje iSWAY. z kulturą za pan brat – Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”
Idziego Radziszewskiego 16, Lublin
Obiekty przeznaczone do organizacji imprez kulturalnych, koncertów, przeglądów filmowych i teatralnych muszą spełniać szczególne wymagania w zakresie ochrony na wypadek pożaru. Realizacje dróg ewakuacyjnych powinny być wykonane w taki sposób, aby spełnić wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Budynek „Chatki Żaka”, dawnego Domu Usługowego Studenta, to jeden z ciekawszych obiektów powstałych w okresie powojennym w Polsce. Aby unowocześnić obiekt i spełnić wymagania co do ochrony pożarowej i wentylacji, budynek wyposażono w zestaw wyrobów iSWAY. Firma SMAY dostarczyła system iSWAY-FC do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła, składający się z urządzeń iSWAY-FC-2.31 (2 kpl), iSWAY-FC-2.39 (1 komplet) oraz tablicy TSS-3. System ten obsługuje trzy niezależne klatki schodowe. System nadciśnieniowego zabezpieczenia pionowych dróg ewakuacyjnych został zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 12101:6. Realizowane są założenia systemu klasy C.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom budynek jest bezpiecznym miejscem spotkań kulturalnych i intelektualnych dla środowisk akademickich. Realizacje dróg ewakuacyjnych takie jak ochrona przed nadmiernym zadymieniem jest konieczna do przeprowadzenia akcji ratunkowej. Zainstalowane systemy zapobiegną zadymieniu dróg ewakuacyjnych i usuną dym z poziomych dróg ewakuacji, co w przypadku budynków użyteczności publicznej jest szczególnie ważne.
Zdrowie ponad wszystko – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie
Herberta 21, Lublin
Nad bezpieczeństwem pacjentów na wypadek pożaru czuwa zestaw wyrobów iSWAY-FC do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Zestaw składa się z urządzeń iSWAY-FC-1.24 (1 kpl), iSWAY-FC-D-1.20 (2 komplety) oraz tablicy TSS-3. System ten obsługuje dwie niezależne klatki schodowe. System nadciśnieniowego zabezpieczenia pionowych dróg ewakuacyjnych został zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 12101:6 i realizowane są założenia systemu klasy E.
System został uruchomiony i skalibrowany przez przedstawicieli firmy SMAY.

Zdjęcie: stadiony.net
Most między sportem a bezpieczeństwem – Stadion w Stalowej Woli
Hutnicza 15, Stalowa Wola
Obiekty sportowe muszą być przygotowane, by zapewnić bezpieczeństwo bardzo dużej liczbie widzów. Najmniejszy błąd w trakcie ewakuacji może się skończyć olbrzymią tragedią, dlatego zaopatrzenie obiektów w odpowiedni system oddymiania, który usprawni ewakuację, jest koniecznością. Dzięki wyrobom iSWAY-FC® stadion w Stalowej Woli zapewni ochronę aż 10 tys. kibiców. Zestaw wyrobów iSWAY-FC® do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła składa się z jednego urządzenia iSWAY-FC-2.39 oraz tablicy TSS-1. System ten obsługuje klatkę schodową. System nadciśnieniowego zabezpieczenia pionowych dróg ewakuacyjnych został zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 12101:6 i realizuje założenia systemu klasy C.
Hala Widowiskowo-Sportowa „Jaskółka” w Tarnowie
Traugutta 3A, Tarnów
W hali sportowej, która od lat 80. jest areną najbardziej zaciekłych rozgrywek sportowych, trwa przebudowa. Firma SMAY wyposażyła obiekt w system chroniący przed zadymianiem, zapewniając ochronę ludzi i mienia na wypadek pożaru. W ramach zlecenia z HUP-BUD Sp. z o.o. firma SMAY dostarczyła do obiektu hali sportowej „Jaskółka” zestaw wyrobów iSWAY-FC® do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła, składający się z dwóch urządzeń iSWAY-FC® – oraz tablicy TSS-2. System ten obsługuje dwa szyby windowe. System uruchomili i skalibrowali przedstawiciele firmy SMAY. Kontrola rozprzestrzeniania dymu zapewni skuteczność ewakuacji i przeprowadzenia akcji ratowniczej. Realizacje dróg ewakuacyjnych tego typu, tak jak w przypadku stadionu Stalowa Wola, to duża odpowiedzialność za życie ludzkie.

Zdjęcie: tarnow.pl
Realizacje iSWAY obiektów mieszkalnych. Akademik „Ikar” Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nr 26 – bezpieczny na pięć z plusem
Pułk. Pilota Szczepana Ścibora, Dęblin
W ofercie firmy SMAY znajdują się także rozwiązania dla wentylacji pożarowej obiektów mieszkalnych. Akademiki, hotele czy pensjonaty wymagają precyzyjnej regulacji ciśnienia, by ograniczyć rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Do budynku nr 26 internatu „Ikar” w Dęblinie doświadczeni specjaliści dostarczyli urządzenie iSWAY-FC® do różnicowania ciśnienia i kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. System obsługuje klatkę schodową, zapewniając nadciśnieniową ochronę przed zadymieniem dróg ucieczki przed pożarem.
System został zaprojektowany zgodnie z normą PN-EN 12101:6 i realizuje założenia systemu klasy C.
Jeśli chcesz zobaczyć więcej realizacji iSWAY, kliknij TUTAJ.
Safety Way: innowacyjny system różnicowania ciśnień – drogi ewakuacyjne wolne od dymu i ognia – najwyższy stopień ochrony
System różnicowania ciśnień Safety Way to rozwiązanie dla budynków wielokondygnacyjnych:
- iSWAY-FC® do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła,
- wykorzystanie innowacyjnego algorytmu predykcyjnego,
- wytrzymały nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych system Anty Frost,
- 24-godzinny autotest sprawdzający wszystkie podzespoły,
- automatyczna adaptacja do zmieniających się warunków podczas eksploatacji obiektu,
- komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami zestawu i stały monitoring wszystkich jego elementów (regulatory, zdalne czujniki ciśnienia itd.),
- stały pomiar P-MAC(F) wartości zadanej statycznego ciśnienia różnicowego pomiędzy przestrzenią chronioną i odniesienia.
Pobierz wydanie przewodnia “System różnicowania ciśnień”
