Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Rozpływ powietrza w pożądanym kierunku – ważna rola nawiewników

Nawiew powietrza w pożądanym kierunku i miejscu to ważny atut nawiewników do rozpływu powietrza SMAY. Nawiewniki NS8 oraz NS9 to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń biurowych, hoteli, różnego rodzaju budynków użytku publicznego i innych obiektów. Nawiewniki wirowe SMAY pozwalają na właściwe wymieszanie powietrza w pomieszczeniu, a zarazem zachowują odpowiednie prędkości w strefie przebywania ludzi. Sprawdzają się w pracy w trybie zarówno grzania, jak i chłodzenia.
NS8 oraz NS9 mają przestawiane kierownice powietrza. I właśnie zmiana ustawienia poszczególnych kierownic sprawia, że można ukierunkować wypływ powietrza i dostosować go do aktualnych wymagań.
Dzięki odpowiedniemu ustawieniu kierownic powstaje ruch powietrza pionowy, poziomy, jedno- lub dwukierunkowy. To znakomite udogodnienie umożliwia bardzo elastyczny wybór miejsca, w które ma napływać powietrze. A to pozwala rozwiązać wiele problemów już na etapie uruchamiania instalacji.

Poniżej przedstawiamy przykładowe warianty ustawienia kierownic w nawiewnikach wirowych oraz związany z tym sposób rozpływu powietrza w pomieszczeniu.

Zobacz więcej

Ustawienia rozpływu powietrza

 

Nawiewniki szczelinowe bardzo często stosuje się w przestrzeniach biurowych. Najczęściej montuje się je w pobliżu okien. Dostępny w ofercie SMAY nawiewnik szczelinowy NSAL wyposażony jest w ruchome kierownice, które dzielą się na indywidualnie ustawiane sekcje. Taka budowa nawiewnika daje olbrzymie możliwości ustawienia rozpływu powietrza w obiekcie w zależności od wymagań.

Program doborowy nawiewników

Na stronie SMAY dostępny jest program doborowy.  Z jego użyciem można określać zasięgi nawiewnika dla wielu wariantów ustawienia lamel nawiewnika.

Poniżej zamieszczono grafiki pokazujące możliwe warianty ukierunkowania strugi powietrza wypływającego z nawiewnika szczelinowego NSAL. Parametry pracy nawiewnika dla poszczególnych wariantów układu lamel można określić przy użyciu programu doborowego nawiewników SMAY:

Z programem do doboru nawiewników SMAY użytkownik może w prosty i intuicyjny sposób dobrać nawiewnik szczelinowy (NSAL), a także nawiewniki wirowe optymalne dla danego projektu. Program obejmuje oferowane przez firmę SMAY produkty z rodziny NS4, NS5, NS8, NS9, NWM oraz NSAL.