Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

System BIM, czyli nowoczesna technologia projektowania także w SMAY

Ideą BIM jest stworzenie technologii projektowania zintegrowanego, która pozwoli na ciągły dostęp do wszystkich informacji w projekcie w każdej jego fazie – od momentu powstania koncepcji aż do odbioru budynku i jego użytkowania.

Modele BIM zakładają możliwość spójnej integracji danych wszystkich uczestników poprzez nowe podejście do procesu projektowania, przygotowania dokumentacji, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem.

Projektowanie oparte na rysowaniu najprostszą formą poprzez użycie niesparametryzowanych elementów jest powoli zastępowane przez tzw. projektowanie obiektowe, umożliwiające nadawanie każdemu z elementów nieograniczonej liczby informacji. Wszystkie dane w systemie BIM, bez względu na to, ile razy lub kto je zmienia, pozostają spójne i w pełni dostępne. W rezultacie wszystkie zespoły projektowe otrzymują w pełni zintegrowany model 3D. Model ten umożliwia szybszą i efektywniejszą pracę, zwiększając jednocześnie zdolność do szybszego podejmowania decyzji.

Modele BIM – udostępniamy biblioteki naszych produktów

SMAY, jako firma uczestnicząca w każdej fazie projektu i realizacji inwestycji na terenie Polski i Europy, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza na rynek innowacyjne sparametryzowane obiekty, modele BIM produktów z aktualnej oferty. Nasze modele BIM zawierają dane techniczne z kart katalogowych, a geometria jest idealnie odwzorowana – biblioteki nadają się do wykorzystania przy każdym typie projektu, od koncepcji aż do złożonych wielobranżowych projektów o najwyższym poziomie LoD (level of development) i LoI (level of information). Oprócz bogatych bibliotek rodzin, zawierających wiele informacji, udostępniamy również uproszczone modele każdego typu akcesoriów i urządzeń.

Wszystkie modele BIM w formacie .rfa (od wersji programu Autodesk® Revit® 2017) dostępne będą na stronie internetowej w zakładce Wsparcie → Strefa Projektanta. Do ściągnięcia rodzin naszych produktów zachęcamy zarówno projektantów instalacji sanitarnych, jak i architektów.

System BIM - 2

Już teraz projektanci mogą  skorzystać z bibliotek klap przeciwpożarowych, klap wentylacji pożarowej, regulatorów stałego i zmiennego przepływu, przepustnic. Kolejno rozwijane biblioteki to elementy systemu różnicowania ciśnień Safety Way, system jednostrefowych kanałów oddymiających SDS, tłumiki akustyczne, czerpnie powietrza, kratki wentylacyjne oraz nawiewniki.

System BIM dla projektanta i architekta

Architektom oferujemy kompletne biblioteki producenckie naszych klap dymowych SCD. Wszystkie dostępne warianty ułatwią tworzenie dokumentacji projektowej oraz pozwolą na zwizualizowanie obiektu i wszystkich jego elementów składowych. W sprawie pomocy w doborze klap dymowych zapraszamy do kontaktu z Działem Projektowym.

System BIM - 3

System BIM, czyli jak wprowadzamy wyższy standard w projektowaniu i wyprzedzamy konkurencję

Będąc liderem innowacyjności, wprowadzamy na rynek nowy standard. Nasze modele BIM produktów zawierają wiele danych, stając się jednocześnie wirtualną kartą katalogową, z której każdy uczestnik procesu projektowego będzie mógł wyciągnąć interesujące go informacje.

Projektanci branży mechanicznej mają do dyspozycji wszystkie dostępne typy urządzeń skategoryzowane według rozmiarów i materiałów. Dobór konkretnych podzespołów, np. siłownika do klapy przeciwpożarowej, jest możliwy dzięki algorytmowi przygotowanemu przez inżynierów opracowujących modele. Przy każdym niepoprawnym doborze użytkownika informuje o tym komunikat zwrotny w parametrze bądź komunikat wizualny w postaci wykrzyknika na danym widoku.

Takie zależności pozwalają osiągnąć wysoki stopień poprawności doboru, wyeliminować błędy projektowe oraz generować szczegółowe dane elektryczne potrzebne do przygotowania projektu branży elektrycznej. Dane konkretnych typów akcesoriów i urządzeń pobierane są z tabel przeglądowych, które stanowią załącznik do każdej rodziny revitowej.

System BIM - 4
System BIM - 5

Funkcjonalność rodzin produktów

W tworzenie bibliotek zaangażowali się zarówno nasi menedżerowie produktów, jak i projektanci na co dzień pracujący w oprogramowaniu Revit®. Efektem tej współpracy są modele wyposażone we wszystkie istotne informacje, a jednocześnie dostosowane do specyfiki pracy projektantów. Użytkownik może samodzielnie edytować widoczność w rzutach 2D lub widokach 3D takich elementów, jak np. strefa buforowa, obszar serwisowy, logo czy symbol – wszystko we właściwościach elementów.

Rodziny są również zmienne w zależności od nadanego poziomu szczegółowości.
System BIM - 1

Przygotowanie kompletnego i użytecznego projektu staje się łatwiejsze dzięki pełnemu wykorzystaniu funkcjonalności rodzin – można np. określić wymiary potrzebne do wykonania przebicia pod klapę przeciwpożarową, sprawdzić poprawność doboru regulatora w funkcji wydatku objętościowego, odczytać informacje o spadkach ciśnień w zależności od wymiaru i przepływu.

Modele BIM przygotowane zostały z myślą o projektantach instalacji sanitarnych i pożarowych, dlatego każda z rodzin ma niezbędne kanałowe konektory przyłączeniowe, umożliwiające połączenie w system, dokonanie obliczeń hydraulicznych i zestawień elementów.

Produkty wymagające zasilania mają konektory elektryczne, dlatego każdy projektant branży elektrycznej może podłączyć elementy do systemów elektrycznych, a jeżeli dysponuje rodziną sparametryzowaną – odczytać niezbędne dane.

System BIM - 6