Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

Port Lotniczy w Casablance Casablanca

Port Lotniczy w Casablance

Casablanca

Port lotniczy w Casabalance obsługuje rocznie ponad 10 milionów pasażerów. To właśnie o ich bezpieczeństwo pożarowe dbają produkty wentylacyjne SMAY. Lotnisko w Casablance to największy port lotniczy w Maroku, a my dostarczyliśmy tam nasze rozwiązania wentylacyjne.

Lotnisko w Casablance wyposażone w produkty wentylacyjne SMAY

Lotnisko w Casablance to główny międzynarodowy port lotniczy w Maroku i węzeł komunikacyjny Royal Air Maroc. Lotnisko obsługuje rocznie ponad 10 milionów pasażerów i jest portem przesiadkowym narodowej linii lotniczej Maroka. Port lotniczy został wyposażony w produkty wentylacyjne SMAY, które zabezpieczają obiekt w przypadku zagrożenia pożarowego. Dostarczyliśmy tam nasze klapy oddymiające SCD, które zabezpieczają lotnisko, poprzez szybkie odprowadzanie dymu i gazów powstających w trakcie pożaru. Jednocześnie klapy mogą pełnić funkcję przewietrzania i doświetlenia wnętrza.

Klapy oddymiające SMAY na lotnisku w Casablance

Jak klapy przeciwpożarowe od SMAY dbają o bezpieczeństwo pasażerów lotniska w Casablance? Klapy oddymiające SCD pozwalają na utrzymanie w stanie wolnym od dymu dróg ewakuacyjnych, co w przypadku pożaru umożliwia sprawną ewakuację i interwencję służb ratowniczych. Rolą klap jest odprowadzanie ciepła, wytwarzanego podczas pożaru, co zmniejsza obciążenie termiczne konstrukcji budynku i w konsekwencji pozwala zminimalizować straty materialne spowodowane pożarem. Wyposażenie lotniska w Casablance w klapy dymowe SCD od SMAY pozwala m.in. na obniżenie klasy odporności ogniowej budynku, powiększenie dopuszczalnej strefy pożarowej i wydłużenie dróg ewakuacyjnych w obiekcie.

Zastosowane systemy

Użyte produkty