Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Program doboru nawiewników – wersja desktopowa i online

JUŻ JEST! Kolejna wersja programu do doboru nawiewników. Program został rozszerzony o dodatkowy nawiewnik z grupy nawiewników szczelinowych typu NSAL.

Program nadal w prosty i intuicyjny sposób pozwala użytkownikowi na dobór nawiewników wirowych optymalnych dla danego projektu, a także dodatkowo dla NSAL – nawiewnika szczelinowego. Obejmuje oferowane przez firmę SMAY produkty z rodziny NS4, NS5, NS8, NS9, NWM oraz NSAL.

Rozwiązanie to nie wymaga rejestracji ani logowania i jest dostępne w wersji podstawowej oraz zaawansowanej. Użytkownik może zmienić wersję programu nawet w trakcie doboru, nie ryzykując utraty wprowadzonych już informacji (dane wprowadzone do jednej z wersji programu automatycznie wczytują się do drugiej i wystarczy jedynie uzupełnić dodatkowe informacje). Jeśli wydana zostanie aktualizacja aplikacji, w programie na komputerze użytkownika pojawi się komunikat informujący o tym.

Zapraszamy do pobrania darmowego programu:

Program stworzyliśmy z myślą o zarówno projektantach, instalatorach, architektach, jak i dystrybutorach akcesoriów wentylacyjnych. Doskonale sprawdzi się on w przypadkach, gdy na wstępnym etapie inwestycji brakuje szczegółowych informacji, a także w trakcie projektowania instalacji przez projektanta. Dzięki intuicyjności programu każdy może samodzielnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla własnych potrzeb.

Dzięki wizualizacji strugi (do prędkości granicznej) program umożliwia określenie zasięgu strugi powietrza nawiewanego. W wersji podstawowej wizualizacja jest przedstawiona na jednej płaszczyźnie, a w zaawansowanej – na trzech. Aplikacja umożliwia określenie zasięgu zarówno wtedy, gdy między powietrzem nawiewanym, a znajdującym się w pomieszczeniu występuje różnica temperatur, jak i wtedy, gdy takiej różnicy nie ma. Dodatkowo program generuje informacje – w postaci przejrzystych wykresów – dla strat ciśnienia oraz odnośnie do akustyki.

Po wprowadzeniu danych program dokonuje odpowiednich obliczeń i użytkownik może pobrać kartę doborową, która zawiera przydatne informacje na temat samego nawiewnika oraz dobranych akcesoriów. Karta doborowa generowana jest jako nowa karta w przeglądarce internetowej, można ją następnie zapisać do formatu PDF.

Wersja podstawowa
Umożliwia szybki i prosty dobór urządzeń bez podawania szczegółowych danych. Można z niej korzystać zarówno, kiedy nie jest znana geometria pomieszczenia, ale także, gdy potrzebny jest uproszczony dobór przy posiadaniu podstawowych informacji o wymiarach pomieszczenia. Ta wersja programu pozwala także na określenie rozpływu powietrza w pomieszczeniu przy oddziaływaniu drugiego nawiewnika.

Wersja zaawansowana
Dzięki wprowadzeniu dodatkowych informacji dobór uwzględnia współpracę wielu nawiewników jednocześnie. Ta wersja programu pozwala także na weryfikację różnych lokalizacji nawiewników oraz ułatwia aranżację wnętrza.

Korzystanie z obu wersji programu nie wymaga otwierania dodatkowych podstron, dzięki czemu można łatwo zweryfikować na przykład zadane parametry. Dzięki takiej organizacji programu ewentualne modyfikacje w trakcie doboru nie wiążą się ze stratą czasu.

Rozwiązanie to jest bezpłatne i dostępne w polskiej oraz angielskiej wersji językowej.

Podstawowe zalety programu doboru nawiewników SMAY

 • Szybki dobór nawiewników z rodziny NS4, NS5, NS8, NS9, NWM, NSAL oraz akcesoriów do nich.
 • Brak potrzeby rejestracji i logowania.
 • Proste, intuicyjne i interaktywne menu.
 • Możliwość pracy w wersji zaawansowanej i podstawowej w zależności od potrzeb.
 • Wizualizacja zasięgu nawiewanej strugi powietrza.
 • Dobór uwzględniający zarówno różnicę temperatury między strugą nawiewaną a powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu, jak i brak takiej różnicy.
 • Pomoc przy określeniu optymalnej lokalizacji nawiewnika i aranżacji przestrzeni pomieszczenia.
 • Dobór dla urządzeń pracujących w funkcji zarówno nawiewu, jak i wywiewu.
 • Możliwość pobrania karty doborowej w pliku PDF.
 • Wszystkie dane dotyczące produktu dostępne do przeglądania w jednym miejscu.
 • Automatyczne powiadamianie o pojawieniu się nowszej wersji programu.