Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Program doboru nawiewników – wersja online

Szybki i wygodny dobór nawiewników do projektów wentylacji? Tak, to możliwe! Nowa wersja programu do doboru nawiewników jest już dostępna na stronie nawiewniki.smay.pl

Program prosty i intuicyjny sposób pozwala użytkownikowi na dobór nawiewników optymalnych dla danego projektu wentylacji. Obejmuje oferowane przez firmę SMAY produkty z rodziny nawiewników wirowych: NS4, NS5, NS8, NS9, NWM oraz rodzinę nawiewników szczelinowych NSAL.

Rozwiązanie to nie wymaga rejestracji ani logowania i jest dostępne w wersji podstawowej oraz zaawansowanej. Użytkownik może zmienić wersję programu nawet w trakcie doboru, nie ryzykując utraty wprowadzonych już informacji (dane wprowadzone do jednej z wersji programu automatycznie wczytują się do drugiej i wystarczy jedynie uzupełnić dodatkowe informacje). W zakładce PLIKI znajdują się wszystkie materiały o produktach objętych programem, do których można sięgnąć w każdej chwili korzystania z programu.

Po wprowadzeniu danych program dokonuje odpowiednich obliczeń i użytkownik może pobrać kartę doborową, która zawiera przydatne informacje na temat samego nawiewnika oraz dobranych akcesoriów. Karta doborowa generowana jest jako nowa karta w przeglądarce internetowej, można ją następnie zapisać do formatu PDF.

Wersja podstawowa
Umożliwia szybki i prosty dobór urządzeń bez podawania szczegółowych danych. Można z niej korzystać zarówno, kiedy nie jest znana geometria pomieszczenia, ale także, gdy potrzebny jest uproszczony dobór przy posiadaniu podstawowych informacji o wymiarach pomieszczenia. Ta wersja programu pozwala także na określenie rozpływu powietrza w pomieszczeniu przy oddziaływaniu drugiego nawiewnika.

Wersja zaawansowana
Dzięki wprowadzeniu dodatkowych informacji dobór uwzględnia współpracę wielu nawiewników jednocześnie. Ta wersja programu pozwala także na weryfikację różnych lokalizacji nawiewników oraz ułatwia aranżację wnętrza.

Korzystanie z obu wersji programu nie wymaga otwierania dodatkowych podstron, dzięki czemu można łatwo zweryfikować na przykład zadane parametry. Dzięki takiej organizacji programu ewentualne modyfikacje w trakcie doboru nie wiążą się ze stratą czasu.

Rozwiązanie to jest bezpłatne i dostępne w polskiej oraz angielskiej wersji językowej.

Podstawowe zalety programu doboru nawiewników SMAY

  • Szybki dobór nawiewników z rodziny NS4, NS5, NS8, NS9, NWM, NSAL oraz akcesoriów do nich.
  • Brak potrzeby rejestracji i logowania.
  • Proste, intuicyjne i interaktywne menu.
  • Możliwość pracy w wersji zaawansowanej i podstawowej w zależności od potrzeb.
  • Wizualizacja zasięgu nawiewanej strugi powietrza.
  • Dobór uwzględniający zarówno różnicę temperatury między strugą nawiewaną a powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu, jak i brak takiej różnicy.
  • Pomoc przy określeniu optymalnej lokalizacji nawiewnika i aranżacji przestrzeni pomieszczenia.
  • Dobór dla urządzeń pracujących w funkcji zarówno nawiewu, jak i wywiewu.
  • Możliwość pobrania karty doborowej w pliku PDF.
  • Wszystkie dane dotyczące produktu dostępne do przeglądania w jednym miejscu.