Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

Kampus biurowy Forest Warszawa

Kampus biurowy Forest

Warszawa

Kampus biurowy Forest to najnowszy, ukończony projekt HB Reavis w Warszawie. Forest zmienił wcześniej niedostępny fragment Warszawy w jedno z najbardziej zielonych centrów biznesowych w stolicy. Budynki te mają łączną powierzchnie 78 tys. Mkw.

Projekt powstał z myślą o dobrostanie użytkowników. Szczególnym wyróżnikiem tego miejsca jest imponująca ilość zieleni – 200 nowych drzew i tyle samo krzewów, zasadzonych na ogólnodostępnym patio, w miejskim ogrodzie i na zielonych tarasach oferujących wyjątkowy widok na panoramę miasta.

Projekt autorstwa HRA Architekci zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju może pochwalić się nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Posiada też certyfikaty BREEAM i WELL. W budynkach przy ulicy Burakowskiej zastosowano liczne rozwiązania, które wspierają redukcję śladu węglowego, w tym energooszczędną fasadę, a także system ponownego wykorzystania wody deszczowej.

Budynki zapewniają też ponadstandardową ilość świeżego powietrza. Potwierdzeniem charakterystyki projektu są certyfikaty WELL i BREEAM.

SMAY dostarczył do tej inwestycji zestawy wyrobów iSWAY-FC® do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła oraz wentylatory strumieniowe SCF400.

Zastosowane systemy

Użyte produkty