Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

Stadion Miejski im. Henryka Reymana Kraków

Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Kraków

Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie to nowoczesny obiekt sportowy, na którym w komfortowych warunkach rozgrywki sportowe może oglądać ponad 33 tys. kibiców. Obiekt posiada status ELITE, który uprawnia do rozgrywania na nim meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Zmodernizowany Stadion Wisły Kraków wyposażony w produkty wentylacyjne SMAY

W połowie 2023 roku do użytku oddano zmodernizowany Stadion Wisły Kraków. To właśnie w tym obiekcie odbyła się ceremonia otwarcia III Igrzysk Europejskich. Warta ponad 100 mln złotych inwestycja zmieniła nie tylko wygląd i komfort użytkowania obiektu, ale przede wszystkim przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa kibiców i redukcji energochłonności budynku. Prace obejmowały m.in. wymianę wentylatorów

Modernizacja systemów oddymiania na Stadionie Wisły Kraków

Zakres prac obejmował odnowienie elewacji trybun stadionu oraz remont instalacji HVAC. Modernizacja systemów oddymiania, która przyczyniła się do zwiększenia energooszczędności obiektu została wykonana przy użyciu wysokosprawnych wentylatorów SEF(V)GV F400 od SMAY.

Produkty wentylacyjne SMAY na Stadionie Miejskim w Krakowie

Zadaniem obiektów sportowych jest pomieszczenie jak największej liczby osób. Kibice w jednym czasie tłumnie gromadzą się na stadionie, aby dopingować swoją ulubioną drużynę. Zapewnienie szybkiej ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarowego jest niezbędnym elementem gwarantującym bezpieczeństwo użytkowników obiektu. Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie obejmowała szereg działań podnoszących poziom bezpieczeństwa. To właśnie produkty SMAY zostały wykorzystane podczas modernizacji instalacji wentylacyjnych.

Zastosowane systemy

Baza wiedzy SMAY
Strefa Projektanta

Użyte produkty