Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

System SmayLab® – Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej Opole

System SmayLab® – Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej

Opole

Obniżone koszty zużycia energii przy zachowaniu kryteriów bezpieczeństwa i komfortu wymiany powietrza

Obiekt dydaktyczno-wykładowy wraz z pionem doświadczalnym z trzema specjalistycznymi laboratoriami, w których czyste powietrze ma znaczenie. Projekt wentylacji pomieszczeń laboratoryjnych wraz
z dygestoriami wymagał starannej i wnikliwej analizy wszystkich procesów technologicznych, jakie będą przeprowadzane w obsługiwanych pomieszczeniach i jakie mogą mieć wpływ na poprawne działanie systemu wentylacyjnego.

Obniżone koszty zużycia energii przy zachowaniu kryteriów bezpieczeństwa i komfortu wymiany powietrza. W porównaniu z budynkami biurowymi laboratoria zużywają średnio od 5 do 20 razy więcej energii w przeliczeniu na metr kwadratowy, dlatego przy wyborze systemu wentylacji ważne są koszty jego użytkowania, w tym zużycia energii. Zaprojektowany system wentylacji SMAYLAB® składa się z dygestoriów z płynną regulacją prędkości przepływu powietrza na oknie dygestorium oraz wentylacją bytową kompensującą ilość odciąganego powietrza na bazie rzeczywistych odczytów. Serce systemu stanowi sterownik stworzony specjalnie do zastosowań laboratoryjnych, wykonujący wszelkie operacje logiczne niezbędne do sterowania procesem regulacji. Układ minimalizuje efekty powstawania niekontrolowanych układów ciśnień w pomieszczeniach, nawet w przypadku awarii któregokolwiek urządzenia. W ramach realizowanego obiektu wykonano uruchomienie oraz pomiary przepływów, zachowując wysoką precyzję regulacji, maksymalne bezpieczeństwo użytkowników oraz niezawodność pracy układu.

Zastosowane systemy

System SmayLab® - zarządzanie powietrzem w laboratorium
Rozwiązania SMAYLAB<sup>®</sup> to uniwersalna propozycja nadająca się do pomieszczeń, gdzie wymagane jest utrzymanie odpowiedniej gradacji ciśnienia (nadciśnienia lub podciśnienia).
Safety Way – system różnicowania ciśnienia
Zestaw wyrobów iSWAY-FC® jest przeznaczony do wytwarzania i utrzymywania nadciśnienia w przestrzeniach chronionych, co zapobiega ich zadymieniu.

Użyte produkty