Na potrzeby rozwijania naszej witryny korzystamy z plików cookies w celu personalizacji reklam, treści oraz analizowania ruchu na stronie.
Podczas korzystania z naszej strony zostaną zapamiętanie Twoich preferencje, przeglądarka czy lokalizacja. Więcej informacji o plikach cookies i ich funkcjonowaniu znajdziesz w naszej POLITYCE PRYWATNOŚCI.
Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Działalność edukacyjna

Przykładowe działania edukacyjne naszej firmy

Program studencki AbolVENT

Wychodząc naprzeciw młodym ludziom zainteresowanym rozwojem w branży HVAC, w 2022r. stworzyliśmy program edukacyjny skierowany do studentów uczelni technicznych na kierunkach Inżynieria Środowiska, Inżynieria Czystego Powietrza, Inżynieria i Ochrona Środowiska oraz kierunków pokrewnych. Podczas wiosennej edycji szkoleń, eksperci SMAY podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu wentylacji bytowej i pożarowej, oraz przeprowadzili praktyczne warsztaty. W sumie odwiedziliśmy 5 uczelni i przeszkoliliśmy 146 Uczestników.

Szczegóły programu

Laboratorium Wentylacji Pożarowej na Politechnice Warszawskiej

Naszym potencjałem naukowym w sposób praktyczny dzielimy się ze studentami. W 2012 r. dzięki trójstronnej współpracy Wydziału Inżynierii Środowiska oraz firmy PLUM Sp. z o.o. zbudowaliśmy Laboratorium Wentylacji Pożarowej. Gruntowny remont nowego pomieszczenia laboratorium oraz sali dydaktycznej, a przede wszystkim wyposażenie techniczne i pomiarowe stanowisk badawczych stanowią przydatne narzędzie m.in. dla lepszego poznania i naukowego opisu zjawisk hydraulicznych pojawiających się podczas napowietrzania pożarowego w budynkach wielokondygnacyjnych.

Zobacz artykuł

Akademia Wentylacji Pożarowej – własny program edukacyjny dla specjalistów.

Jako pierwsi w branży rozwinęliśmy własne inicjatywy edukacyjne. Jeden z przykładów to Akademia Wentylacji Pożarowej, czyli cykl jednodniowych ogólnopolskich seminariów. Ta inicjatywa powstała z myślą o projektantach, architektach, generalnych wykonawcach, inwestorach i rzeczoznawcach do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych z całej Polski. Starannie przemyślana formuła seminariów polega na przekazywaniu gruntownej wiedzy teoretycznej i praktycznej przez uznanych ekspertów. Dzięki temu projektanci i wykonawcy otrzymują rozwiązania wielu dylematów, które pojawiają się w codziennej praktyce projektowej.

Prace magisterskie, podyplomowe
Na bazie naszych innowacyjnych produktów napisano ponad 50 prac magisterskich, dwie prace doktorskie, a także jedną pracę habilitacyjną.

Staże i praktyki
Każdego roku organizujemy staże dla studentów Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współpracujemy również ze szkołami o profilu instalacyjnym, zapewniając praktyki zawodowe dla uczniów.

Studenci, koła naukowe
Wspierając edukację studentów, wierzymy, że ułatwiamy start zawodowy m.in. przyszłym inżynierom, projektantom, instalatorom, architektom, doradcom technicznym. Organizujemy szkolenia dla studentów studiów dziennych, niestacjonarnych i podyplomowych, z wydziałów: klimatyzacji, wentylacji, urządzeń cieplnych i zdrowotnych, chłodnictwa i klimatyzacji. Podczas szkoleń wskazujemy zarówno koncepcje projektowe warte zapamiętania, jak i potencjalne błędy, których należy unikać.