Kontakt
dystrybutorzy
biblioteka BIM
strefa projektanta

Realizacja

Varso Place – kompleks biurowo-usługowy w centrum Warszawy Warszawa

Varso Place – kompleks biurowo-usługowy w centrum Warszawy

Warszawa

Varso Place to nowa wizytówka Warszawy. Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej wprost zapiera dech w piersiach. Cieszymy się, że mogliśmy tam dostarczyć nasze systemy wentylacyjne i zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom obiektu. Varso Place składa się z trzech wieżowców, które można podziwiać przy ul. Chmielnej w samym centrum stolicy.

Varso Place – najwyższy budynek w Unii Europejskiej z systemami wentylacji od SMAY

Ta spektakularna inwestycja została zrealizowana przez HB Reavis. W obiekcie wykorzystano najnowocześniejsze technologie i zastosowano najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe. Dostarczyliśmy tam systemy oraz produkty wentylacyjne SMAY, które zapewniają użytkownikom najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Varso Place – kompleks wieżowców w centrum Warszawy

W skład Varso Place wchodzą trzy wieżowce:

Najwyższy z nich to Varso Tower – 53-pietrowy wieżowiec, mierzący 230 metrów wysokości do dachu, a wraz z iglicą 310 metrów. To obecnie najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Na szczycie tego innowacyjnego obiektu mieszczą się dwa tarasy widokowe, z którym można podziwiać panoramę Warszawy.
Varso I i Varso II to dwa niższe budynki wchodzące w skład Varso Place, które mierzą 90 i 81 metrów.

Systemy wentylacyjne SMAY w Varso Place

Spektakularne projekty wymagają innowacyjnych rozwiązań. Sam zamysł na dostarczenie najnowocześniejszych systemów wentylacyjnych nie wystarczy, trzeba potwierdzić to jakością i niezawodnością działania. Właśnie dlatego Varso Place może cieszyć się energooszczędną i wydajną wentylacją, dzięki działaniu najskuteczniejszych systemów ochrony pożarowej. W tym ultranowoczesnym obiekcie usługowo-handlowych zainstalowano zestaw wyrobów iSWAY-FC do różnicowania ciśnienia w systemach kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła, w tym system różnicowania ciśnienia Safety Way.

Wykorzystane produkty wentylacyjne SMAY w Varso Place

System Safety Way wspomagany jest urządzeniami wspierającymi. Są to m.in.:

  • ŻUBR – zasilacz do systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła typu ZUP
    Klapy przeciwpożarowe SMAY – ich rolą jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia, temperatury i dymu. W Varso Place zainstalowano klapy przeciwpożarowe typu KTM-E, KWP-LE, KWP-O-E oraz KWP-P-E.
  • Przepustnice – w obiekcie wykorzystano przepustnice SRC-W-R od SMAY, które pozwalają regulować lub zamykać przepływ powietrza w przewodach wentylacyjnych.
  • Czerpnie – w tym przypadku są to czerpnie typu CDH-B, czyli ruchome lamele stosowane do napływu powietrza w systemach wentylacji ogólnej.

Rozwiązania proekologiczne w Varso Place

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nowoczesne inwestycje musza być energooszczędne i pełne rozwiązań proekologicznych. Właśnie taki jest Varso Place, składa się na to szereg zastosowanych systemów, w tym m.in. energooszczędne rozwiązania wentylacyjne od SMAY. Potwierdzeniem proekologicznej charakterystyki obiektu są zdobyte certyfikaty, tj. certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie “Outstanding” czy precertyfikat WELL z oceną “Gold”.

Varso Place to niewątpliwie jedna z najważniejszych inwestycji powstałych w centrum Warszawy w ciągu ostatnich kilku lat. Obok zapierającego dech w piersiach drapacza chmur Varso Tower nie sposób przejść obojętnie.

Bądź na bieżąco

Chcesz poznać więcej naszych flagowych realizacji? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zastosowane systemy

Safety Way – system różnicowania ciśnienia
Zestaw wyrobów iSWAY-FC® jest przeznaczony do wytwarzania i utrzymywania nadciśnienia w przestrzeniach chronionych, co zapobiega ich zadymieniu.

Użyte produkty